Wasztaty sumi-e Magnolia
Warsztaty sumi-e- Magnolia

Magnolia – żadnemu mieszkańcowi Szczecina nie trzeba jej przedstawiać, piękna, majestatyczna ale cieszy nasze oko bardzo krótko. A może warto ją uwiecznić?
Ten cudowny kwiat będzie tematem naszych kolejnych czerwcowych warsztatów malarstwa japońskiego.
Połącz tę starożytną technikę malowania tuszem z nowoczesną techniką akwarelową i stwórz oryginalne grafiki pełne subtelnych kolorów i tekstur. Warsztaty zostały pomyślane jako podróż, w trakcie której wejdziesz w świat ekspresyjnych pociągnięć pędzlem, poznasz przepływ energii, który jest nieodłącznym elementem japońskiej filozofii Zen.
Na tych warsztatach poznasz/utrwalisz oraz rozwiniesz (przypomnimy podstawowe i zaprezentuję nowe techniki) umiejętności malowania Sumi-e, wykonując kilka kompozycji przedstawiających magnolię – przy użyciu technik senbyouhou i tsuketatehou. Poszerzysz swoją wiedzę na temat pociągnięć pędzla, tekstur i efektów tuszu, a następnie wprowadzisz kolor.

Prowadząca Monika Buchalska Z wykształcenia artysta plastyk i magister sztuki. Studiowała malarstwo w architekturze. Obroniła dyplom w zakresie malarstwa na jedwabiu oraz projektowania witrażu. Obecnie, jako nauczyciel dyplomowany, uczy w szczecińskim Plastyku. A malarstwo japońskie jest jej największą pasją.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z malowaniem Sumi-e, nie przejmuj się, zaprezentuje podstawy tej formy sztuki.

Jakie materiały otrzymasz?

  • otrzymasz na własność oryginalny, japoński pędzel,
  • japońską akwarelę przystosowaną do malowania sumi-e,
  • papier ryżowy,
  • tusz do malarstwa japońskiego.

Termin: weekend 22 – 23 czerwca 2024 r.
Godziny: 10.00 – 14.00
Zapisy: do 8 czerwca br.
Koszt warsztatów: 500 zł.
Jeśli masz pytania – zadzwoń lub napisz:
www.top-art.com.pl
[email protected]
Tel.915 793 939
Zapraszamy